X

Strategia w biznesie

Ocena 3.12
Jerzy Świtek Europejskie Przedszkole Dwujęzyczne dodano:2007-11-30 09:50:58 wejść:2023

W ciągu pierwszych 4 lat 50% nowo powstałych firm upada, w ciągu 10 lat liczba ta wynosi już 70%. Pytanie fundamentalne: Jak zarządzać przedsiębiorstwem długofalowo? Tym zajmuje się strategia.

Pobierz Flash Player aby zobaczyć filmik.

link do strony:  
zamieść na stronie:  

 * wyłącznie w celach prywatnych

W celach komercyjnych prosimy o kontakt
Komentarze
 
edward  (2009-06-10 22:01:46)
nooo na temat to on nie mówił - to chyba jakiś krótki wstęp...
PAWEŁ CZUCHAJ  (2009-03-10 18:51:55)
Słowa \\\"strategia\\\" używa się w wielu różnych znaczeniach. W ciągu swojej stosunkowo krótkiej historii termin ten stał się bardzo modny. Jakie są więc najważniejsze elementy strategii? Muszą się na nią składać wola, myśl i działanie. Strategia to nauka i sztuka rozwijania i zastosowania wszystkich środków, jakimi dysponuje firma, w taki sposób, aby zagwarantować firmie jak największe zyski w jak najdłuższym czasie. Na czym polega strategia? • Wiedzieć, czego się chce. Wola to moim zdaniem najważniejszy komponent strategii, co zresztą nie znajduje odzwierciedlenia w podręcznikach zarządzania. Strategie nie są przede wszystkim tworzone na podstawie analiz, lecz za sprawą woli człowieka bądź zespołu ludzi. To wola daje firmie energię.
" STRATEGIA" PAWEŁ CZUC  (2009-03-10 18:50:39)
Słowa \"strategia\" używa się w wielu różnych znaczeniach. W ciągu swojej stosunkowo krótkiej historii termin ten stał się bardzo modny. Jakie są więc najważniejsze elementy strategii? Muszą się na nią składać wola, myśl i działanie. Strategia to nauka i sztuka rozwijania i zastosowania wszystkich środków, jakimi dysponuje firma, w taki sposób, aby zagwarantować firmie jak największe zyski w jak najdłuższym czasie. Na czym polega strategia? • Wiedzieć, czego się chce. Wola to moim zdaniem najważniejszy komponent strategii, co zresztą nie znajduje odzwierciedlenia w podręcznikach zarządzania. Strategie nie są przede wszystkim tworzone na podstawie analiz, lecz za sprawą woli człowieka bądź zespołu ludzi. To wola daje firmie energię.
 

Dodaj komentarz do:

Autor:

Treść:

 
Ile to jest 12 dodać 4?   

 
Portal menedżerów: biznes informacje, porady i wiedza ekspertów, aktualności, narzędzia, instrumenty, strategie i doradztwo marketingowe, eksperci marketingowi, interaktywna telewizja, kapitał ludzki, społeczny i intelektualny, komunikacja biznesowa, marketing firm, metody rekrutacji, nagradzanie i motywacja pracowników, nowoczesne i skuteczne zarządzanie, zatrudnianie i rekrutacja pracowników, rozwój firmy i pracowników, samodoskonalenie, system wynagrodzeń, usługi profesjonalne, wydajność pracy