X

Śmierć CV

Ocena 3
Grażyna Tallar Grażyna Tallar dodano:2007-11-29 05:00:00 wejść:1867

Pracowników można podzielić na trzy grupy - A, B, C Każda z tych grup w inny sposób poszukuje pracy? Jak ich przyciągnąć, zatrzymać, a przede wszystkim znaleźć idealnych pracowników?

Pobierz Flash Player aby zobaczyć filmik.

link do strony:  
zamieść na stronie:  

 * wyłącznie w celach prywatnych

W celach komercyjnych prosimy o kontakt
Komentarze
 
darka  (2009-08-20 11:49:31)
Właśnie robie badania dotyczące tego jak Przedsiębiorcy pozyskuja pracowników, nie miałam pojęcia że przez CV prace znajduje tylko 1 % , chodź jak pomysle o swoich znajomych to prawie nikomu nie udało sie właśnie w taki sposób znaleźć pracy!Ciekawe jak jest z porządanymi kwalifikacjami pracowników nowo zatrudnianych na 1 miejscu adaptacja, lojalność ,kratywność a ja myslałam że wiedza, fachowość, doświadczenie zawodowe a my jako pracownicy wciąż sztywno myslimy- aby znaleźć prace musimy mieć 10 lat stażu ogromna wiedze. A dobrą prace dostają nie ludzie mądrzy a sprytni! pozdrowienia dla Pani prowadzącej!
dario  (2008-06-06 19:58:14)
Coś fantastycznego... cudowny przykład kobiety w srednim wieku cierpiacej na ADHD.... bez komentarza o jej szefach...
obserwator  (2008-02-09 16:24:56)
Czy \"auditor\" należy do kategorii osób znających dobrze język ojczysty, czy do kategorii osób ten język kaleczących? Czy tenże \"auditor\" należy do osób, które rozumieją tekst wygłaszany przez lektora, czy do kategorii osób, którym się tylko tak wydaje? Czy \"auditor\" naprawdę jest w stanie zrozumieć tekst Konstytucji RP? Czy pracodawca \"auditora\" zakwalifikował go kategorii pracowników pożytecznych, czy też narusza Konstytucję?
auditor ochrony pracy  (2008-01-17 09:50:47)
dzielenie pracowników czy kandydatów do pracy/zatrudnienia na jakieś kategorie jest dyskryminacją, Pani która tego dokonuje w pierwszej kolejności powinna zapoznać się z Konstytucją RP
Dominika Staniewicz  (2008-01-15 11:27:15)
Cv- jakość to odrębna sprawa. Dzięki Cv widać jednak znacznie więcej niż twierdzi autorka. Czytając Cv ( trzeba wiedzieć jak) można zauważyć kilka elementów np: czy osoba jest dokładna, czy ma zmysł estetyczny, czy jest to osoba posiadająca umiejętność syntezy czy analizy oraz wiele innych. Prawdą natomiast jest, że jest bardzo niewiele dobrych CV. Nieprawdą z doświadczenia mojej firmy jest że ludzie typu B i C wysyłają cv. Warto posłuchać pomysłów choć ujęte mało przekonująco można skorzystać lub nie. Zawsze poszerza to poglądy i pozwala popatrzeć z innej perspektywy a to zawsze cenne. Niestety, podsumowując Panią nie zgadzam się z jej opinią.
sara - HR manager - specjali  (2008-01-14 19:04:42)
rezjume i pićset - brawo dla tej Pani ;) kilka celnych uwag - reszta - również moim zdaniem bzdura; Pani sama sobie przeczy - nawet osoby z networkingu i z polecenia często prosi się o przesłanie cv i zaprasza na rozmowę - czy to w biurze czy w innych warunkach - ale wciąż jest to stary dobry interview!
nana  (2008-01-14 15:56:15)
wystąpienie pod każdym względem fatalne. Pomijając sprawy merytoryczne, słusznie krytykowane powyżej, pani wywija kończynami, jakby coś miała wymłócić. Źle wymawia obcojęzyczne określenia (rezume). W życiu bym jej nie zleciła żadnej rekrutacji!
Dawid Grabanowski  (2007-12-02 23:44:03)
Co ta kobieta za głupoty opowiada!!!! Ja dostałem pracę z CV, byłem bezpośrednio po studiach, bez znajomości i koneksji, bez doświadczenia... po 4 miesiącach pracy zaproponoowano mi stanowisko kierownicze ponieważ koszt mojego działu spadł o przeszlo 30% a przychód wzrósł o 15%. Mimo tego według tej Pani należę do grupu B i C czyli bezwartościowej. Czy ona wie co mówi? Może po prostu szerzy teorie, które wymyśla na bieżąco... typowy przykład pseudo ekspertki!
sum  (2007-11-29 14:36:37)
bez sensu. jak dyrektor sprzedaży szuka roboty to przecież nie będzie forował go rekomendował obecny/zaprzyjaźniony dyrektor sprzedaży. to bez sensu. należało by znać prezesów i kadrowych/szef HR? ta kobieta bzdety gada. może ma to sens w sytuacjach gdy podobnych stnowisk jest kilka np pracownik księgowości ale manager? kierownik ,działu?
 

Dodaj komentarz do:

Autor:

Treść:

 
Ile to jest 6 dodać 6?   

 
Portal menedżerów: biznes informacje, porady i wiedza ekspertów, aktualności, narzędzia, instrumenty, strategie i doradztwo marketingowe, eksperci marketingowi, interaktywna telewizja, kapitał ludzki, społeczny i intelektualny, komunikacja biznesowa, marketing firm, metody rekrutacji, nagradzanie i motywacja pracowników, nowoczesne i skuteczne zarządzanie, zatrudnianie i rekrutacja pracowników, rozwój firmy i pracowników, samodoskonalenie, system wynagrodzeń, usługi profesjonalne, wydajność pracy